Aizvadītās nedēļas nogalē Valmierā noslēdzās bijušā profesionālā šosejas riteņbraucēja Arvja Pizika kausa izcīņa velokrosā, kas tika aizvadīta piecos posmos.  Kopvērtējumā elites grupā par uzvarētāju kļuva “eBike Machine” komandas pārstāvis Kristaps Kipurs. (Foto: Agnis Melderis)

Arvja Pizika kausa izcīņa velokrosā notiek jau kopš 2012. gada aktīvās riteņbraukšanas sezonas noslēgumā. Sacensības pulcē Latvijas un Igaunijas riteņbraucējus, kuri vēlas pagarināt savu sezonu. Dalībnieku vidū kādā no posmiem bijušas abu valstu riteņbraukšanas zvaigznes, tostarp Olimpisko spēļu dalībnieki, Gatis Smukulis, Toms Skujiņš un Sigvards Kuks.

2016. gada sezonā tika aizvadīti kopumā pieci posmi. Riteņbraucēji sacentās Bauskā, Rīgā, Smiltenē un divas reizes Valmierā. Dalībnieki trasē devās gan ar “cyclocross”, gan MTB tipa velosipēdiem. Distances tika ierīkotas pārredzamā apvidū, vairākos apļos. Tajos netrūka ne dabīgo, ne mākslīgo šķēršļu. Papildus tam, pēdējos trijos posmos riteņbraucējus sagaidīja arī sniegs un dubļi,

Kopvērtējumā tika vērtēti visi pieci posmi. Elites grupā, kur dalībnieki startēja ar “cyclocross” riteņiem, visstabilāko sniegumu rādīja Kristaps Kipurs, kurš uzvarēja Smiltenes un abos Valmieras posmos. Tas arī kopvērtējumā deva pārliecinošu uzvaru. Rīdzinieka kontā 90 punkti. Otro vietu izcīnīja “Alpha Baltic/ maratoni.lv” sportists Dāvis Perševics. UCI kategorijas šosejas sacensībās pieredzi guvušais sportists sezonas kopvērtējumā sakrāja 70 punktus. Trešo vietu izcīnīja “Burusports Ridley team” pārstāvis Edgars Kalniņš. Labāko sešiniekā ierindojās arī Kristofers Rungulis, Peil Lauri un Dmitrijs Sorokins, kurš gan startēja tikai divos posmos.

Open grupā sezonas kopvērtējumā triumfēja “Sportland - Bottecchia” komandas sportists Kristaps Kancers, kurš iekrāja 89 punktus. Otrā vieta Laurim Celitānam no komandas “Garām ejot” (62 punkti), kamēr trijnieku noslēdza “KS Sporta kluba” riteņbraucējs Andris Romanovskis (56 punkti).

Jauniešu M16 grupā 15 braucēju konkurencē kopvērtējumā uzvarēja “MSĢ/ Valmieras velo vienība” riteņbraucējs Alekss Krasts, kurš šosezon izmēģinājis spēkus arī vairākās starptautiskajās velokrosa sacensībās. Krasts kopvērtējumā sakrāja 100 punktus, gūstot uzvaras visos posmos. Otrā vieta Arvo Godiņam no “RRS/ Grīva” (81 punkts), bet trešā pozīcija “RRS/ Alfa” pārstāvim Bruno Binovskim, kurš nopelnīja 63 punktus. Šajā pat grupā meitenēm, uzvarot pēdējos trijos posmos, triumfu kopvērtējumā sev nodrošināja Dobeles novada sporta skolas velobraucēja Evelīna Ermane-Marčenko, iegūstot 86 punktus. Otrajā pozīcijā ierindojās “RRS/ Vecmilgrāvis” sportiste Lāsma Elza Vaivode, kura guva panākumu pirmajā posmā. Labāko trijnieku noslēdza “Smiltenes BJSS/ Velolifestyle” pārstāve Eva Elīza Leikarte.

M14 puišu grupā sevi lieliski apliecinājuši trenera Kārļa Smilktena trenētie “KS Sporta kluba” riteņbraucēji. Sezonas kopvērtējumā par uzvarētāju kļuva Ronalds Blumbergs, kura kontā 94 punkti. Otrajā vietā ierindojās viņa komandas biedrs Oskars Blumbergs (79 punkti). Trešajā pozīcijā sezonu noslēdza valmierietis Rūdolfs Piziks (58 punkti). Kopumā kaut vienā posmā startēja 17 braucēji. W12 meiteņu grupā, aizvadot veiksmīgas sezonas beigas sniegotajās trasēs, uzvarēja Helēna Selga. “Hawaii Express” jaunās sportistes kontā 90 punkti. Otro vietu ieguva “RRS/ Alfa” riteņbraucēja Rūta Binovska, bet labāko trijnieku noslēdza smilteniete Klinta Zvejniece.

31 dalībnieks bija pārstāvēts M12 grupā puišiem. Par kopvērtējuma uzvarētāju, paliekot nepārspēts visos posmos, kļuva “RRS/ Iļģuciems/ Riteņvasara” sportists Krišjānis Justs Ratnieks. Otrajā vietā ierindojās smiltenietis Edgars Timermanis, bet trijnieku noslēdza “LMT” komandas braucējs Uldis Vorons, kuru līdz otrajai vietai šķīra vien viens punkts. M10 grupā spraigā cīņā uzvarēja “Baltic Canibal Kids” vienības jaunais riteņbraucējs Emīls Allers, nopelnot 94 punktus. Uzvarot pēdējos divos posmos, kopvērtējumā otrais palika Miks Meijers. Trešā vieta piecu posmu vērtējumā Kristeram Celitānam no “Garām ejot/ Riteņvasara”. W10 meiteņu konkurencē triumfēja Laura Klismete (“Vellapēda/ Riteņvasara”). Otrā palika viņa komandas biedrene Diāna Lote Valdberga, bet trešā bija Ance Vorona no “LMT” vienības.

M8 grupā puišiem dubults panākums dvīņubrāļiem Domorackiem, kuri, tāpat kā Emīls Allers, gūst labus panākumus arī BMX sacensībās. Pirmais kopvērtējumā Ralfs Domoackis, bet otrais Markuss Domorackis. Trijnieku noslēdza Edvards Gedrovics. Jāizceļ, ka A. Pizika sarūpētos kausus saņēma M8, M10, S10, M12 un S12 jaunie sportisti.

Spraigas cīņas notika senioru grupās. Uzvarot pēdējos trijos posmos, kopvērtējumā nepārspēts palika smiltenietis Egils Skudriņš, apsteidzot Agri Gedrovicu un Gati Langi.